Lobos – Corralejo
Lautat maahan Fuerteventura
Lobos – Corralejo
Lautat maahan Fuerteventura
Toiminnot Lobos Corralejo palvelee 2 lauttaoperaattorit: Naviera Nortour & Ferry Isla De Lobos. Lobos Corralejo lautat kestävät noin 15 minuutit. Lautta maksaa välillä 36€ ja 51€, riippuen lipun yksityiskohdista. Hinnat eivät sisällä palvelumaksuja. Aikataulut muuttuvat kausittain, käytä Deal Finderia saadaksesi reaaliaikaiset hinnat ja saatavuuden lautoille Lobos ja Corralejo välillä.
Aikaisin lautta Lobos Corralejo lähtee tavallisesti Lobos aikaan 11:40.
Lobos Corralejo lauttamatka voi kestää noin 15 minuutit. Purjehdusaika voi vaihdella eri lauttaoperaattoreiden välillä, ja sääolosuhteet voivat vaikuttaa siihen.
Täällä on 38 viikoittaisia purjehduksia Lobos ja Corralejo välillä, joita Naviera Nortour & Ferry Isla De Lobos tarjoaa. Aikataulut voivat muuttua kausittain.
Naviera Nortour tarjoavat 35 sailings viikoittain. Ferry Isla De Lobos tarjoavat 20 sailings viikoittain.
Lobos Corralejo lauttojen hinnat vaihtelevat yleensä 36€* ja 51€* välillä. Keskihinta on yleensä 36€*. Halvin Lobos Corralejo lauttojen hinnat alkavat 36€*. Keskimääräinen hinta jalkaisin matkustavalle on 36€*.
Hinnat riippuvat matkustajien määrästä, ajoneuvotyypistä, reitistä ja lähtöajoista. Hinnat perustuvat viimeisten 30 päivän hakuihin eivätkä sisällä palvelumaksuja, viimeksi päivitetty huhtikuu 25.
Välimatka Lobos Corralejo on noin 4,7 kilometriä tai 2,5 merimailia.
Ei, lauttaoperaattorit eivät tällä hetkellä salli autojen kulkua Lobos ja Corralejo välisillä purjehduksilla.
Kyllä, jalkamatkustajat voivat matkustaa yhtiöillä Ferry Isla De Lobos Lobos Corralejo.
Lemmikkejä ei tällä hetkellä sallita matkoilla Lobos Corralejo.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Kaupunki ja rantalomakohde Corralejo sijaitsee Espanjan saarella Fuerteventuralla, joka on yksi Kanariansaarista. Kaupunki on noin 3 km² alueella, mikä tekee siitä suurimman lomakohteen saarella, ja se sijaitsee Fuerteventuran Pohjois-kärjessä päin pientä luotoa Lobosta. Kaupungilla on pitkä rantakatu jossa on monia baareja, kahviloita ja ravintoloita. Huolimatta moderneista lisäyksistä kaupunki on onnistunut säilyttämään sen pienen kalastajakylän charmia.
Corralejolla on noin 11 km rantoja, jotka alkavat aivan kaupungin ulkopuolella. Nämä rannat ja kristallinkirkas vesi vetävät paljon kävijöitä kaupunkiin.
Corralejon satamassa on kaksi lauttalaituria, venesatama sekä lukuisia päiväretkimahdollisuuksia esimerkiksi lasipohjaveneillä, syvämerikalastusta ja jet ski kokeilua. Satamassa on kaksi lauttalipputiomistoa ja kahvila. Satamasta kulkee säännöllinen lautta Lanzarotelle.