Wakayama – Tokushima
Lautat maahan Shikoku
Wakayama – Tokushima
Lautat maahan Shikoku
Nankai Ferry liikennöi lauttoja Wakayama ja Tokushima välillä. Wakayama Tokushima lautat maksavat välillä 17€ ja 193€, riippuen lipun yksityiskohdista. Hinnat eivät sisällä palvelumaksuja. Aikataulut muuttuvat kausittain, käytä Deal Finderia saadaksesi live-hinnat ja saatavuuden Wakayama Tokushima lautat.
Aikaisin lautta Wakayama Tokushima lähtee tavallisesti Wakayama aikaan 02:40.
Wakayama Tokushima lauttamatka voi kestää noin 2 tunnit 15 minuutit. Nopeimmat lauttamatkat kestävät noin 2 tunnit 5 minuutit noin Nankai Ferry. Purjehdusaika voi vaihdella eri lauttaoperaattoreiden välillä, ja sääolosuhteet voivat vaikuttaa siihen.
Täällä on 53 viikoittaisia purjehduksia Wakayama ja Tokushima välillä, joita Nankai Ferry tarjoaa. Aikataulut voivat muuttua kausittain.
Wakayama Tokushima lauttojen hinnat vaihtelevat yleensä 17€* ja 193€* välillä. Keskihinta on yleensä 83€*. Halvin Wakayama Tokushima lauttojen hinnat alkavat 17€*. Keskimääräinen hinta jalkaisin matkustavalle on 33€*. Risteilylipun keskihinta autolla matkustettaessa on 114€*.
Hinnat riippuvat matkustajien määrästä, ajoneuvotyypistä, reitistä ja lähtöajoista. Hinnat perustuvat viimeisten 30 päivän hakuihin eivätkä sisällä palvelumaksuja, viimeksi päivitetty huhtikuu 25.
Välimatka Wakayama Tokushima on noin 63,7 kilometriä tai 34,4 merimailia.
Kyllä, Nankai Ferry-lautat sallivat autojen kulun lauttoihin Wakayama ja Tokushima välillä. Käytä Deal Finderia saadaksesi live-hinnat autolautoille Wakayama ja Tokushima välillä.
Kyllä, jalkamatkustajat voivat matkustaa yhtiöillä Nankai Ferry Wakayama Tokushima.
Lemmikkejä ei tällä hetkellä sallita matkoilla Wakayama Tokushima.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Wakayama - Tokushima Yhteenveto lauttareitistä | ||
---|---|---|
Lähtö Kohde | Osaka | |
Kohde | Shikoku | |
Toimijoiden lukumäärä | 1 | |
Lauttaoperaattorit | Nankai Ferry | |
Keskimääräinen hinta | 83€ | |
Keskimääräiset päivittäiset purjehdukset | 8 | |
Keskimääräiset viikoittaiset purjehdukset | 53 | |
Purjehduksen keskimääräinen kesto | 2 t 15 m | |
Nopein purjehduksen kesto | 2 t 5 m | |
Ensimmäinen lautta | 02:40 | |
Viimeinen lautta | 21:50 | |
Etäisyys | 34 Meripeninkulmia |
* Hinnat voivat muuttua, hinnoittelu on otettu viimeisen 30 päivän ajalta, viimeksi päivitetty. 1 huhtikuuta 2025.